Opýtali sme sa – MiniBOJ KiLLA

Opýtali sme sa – MiniBOJ KiLLA

Položili sme otázku našim študentom v Škole Breaku.

Keby si sa mohol opýtať skúsených b-boys/b-girls niečo čo by ti mohlo pomôcť v tvojom tanečnom rozvoji, čo by to bolo?

Vybrali sme otázky, ktoré sa najčastejšie opakovali a vyspovedali sme našich najlepších tanečníkov. Vzniklo nám 9 zaujímavých a hodnotných rozhovorov.

 

Čítaj a inšpiruj sa.

Opýtali sme sa – MiniBOJ KiLLA

  1. Predstav sa nám.

Som Mgr. Art Marcel Vaľko v tanečnom svete som viac známy ako MiniBOJ KiLLA. Tancu sa venujem od roku 1995 a špeciálne breaku od roku 2001. Vychoval som 2 generácie mladých b-boys, okrem iného som aj Dj, grafický dizajnér, dizajnér značky The Legits, ale hlavne sa venujem filmárčine.

 

  1. Tréning robí kráľov. Ako pristupuješ k tréningu ty? Robíš si tréningové plány?

Keď som začínal, tak sme trénovali 4 hodiny denne niekedy aj 7 dni v týždni. Človek mal čas na všetko. Nejaký špeciálny tréningový plán som nikdy nemal. Jednoducho som trénoval to, na čo som mal chuť.

 

  1. Ako nestresovať pri battlení ? Ako si užiť battle naplno?

Na to asi nejaká jednoznačná rada nefunguje, ale čím častejšie battleuješ, tým viac sa z toho stáva rutina a prirodzená vec. Na Slovensku tých jamov veľa nie je kde by sa človek ostrieľal, no battleiť sa dá aj na tréningu. Najlepšia škola je vycestovať von a poriadne sa oťukať v neznámom, potom je to doma ľahšie.

 

  1. Aký je tvoj životný štýl? Opíš nám ako vyzerá tvoj bežný týždeň.

Môj bežný týždeň je zložený z času stráveného v kancelárii alebo s rodinou, ak mi vyjde čas, tak zabehnem na tréning. V časoch keď som bol na výške to bolo 5 hodín tanca v škole, potom 3 hodiny na tréningu. To je aj rada pre mladších tanečníkov, tancujte čo to dá, kým máte čas, so stúpajúcim vekom ho bude menej.

 

 

  1. Na svojom konte máš rôzne úspechy, podeľ sa s nami.

 

2004 – TOP SLOVAK BBOY AWARD
2006 – 1. miesto SDK 2vs2 Breakin‘ Battle
2009 – TOP SLOVAK BBOY AWARD
2011 – TOP SLOVAK BBOY AWARD
2007 – IDO World Champion
2007 – Sportsman Of The Year in Poprad
2012 – 2. miesto OSG 13 in BUDAPEST
2014 – 2. miesto Red Bull BC ONE Czech and Slovak Cypher
2015 – 1. miesto Red Bull BC ONE Czech and Slovak Cypher

Okrem iného som precestoval Európu a Ameriku kde som sa zúčastnil akcií ako Freestyle Session Finals (TOP32), Bashville Stampede (TOP16), RAW CIRCLES (TOP16), Break The Floor Slovenia (3rd place), Circle Industry (TOP16), Hip Opsession (TOP16), Slam Jam Austria (3rd. place), Footzbeul 4 France (3rd. place), OutBreak 8 (TOP16), OutBreak Europe (Top 16), Battle Wats France (2nd. place), United Styles Switzerland (TOP8).


 

logo skola breaku

Sme Škola Breaku, tanečná škola zameraná výlučne na break dance. Viac tu > Čo je Škola Breaku