Top 10 breaking (break dance) battles. Ktoré sú TOP?

Top 10 breaking (break dance) battles. Ktoré sú TOP?


Ktoré break dance battle sú podľa nás top? Kde hľadať pripravované „break battles“ ?

Téma tohto príspevku je jasná, tak poďme na to…


Na svete existuje asi „milón“ rôznych battlov a vôbec nie je ľahké povedať, ktorý z nich je najlepší. Každý má svoju jedinečnú atmosféru a my sme si dali za úlohu vybrať našich top 10, pričom sme do úvahy brali kvalitu, tradíciu a veľkosť.

Našich top 10 breaking (break dance) battles

1: Outbreak Europe

Outbreak je naša srdcovka. Okrem toho, že je organizovaný na Slovensku, každý ročník je výrazne silnejší a väčší. Veľký rešpekt pre usporiadateľov!

Outbreak vznikol v roku 2010 a za posledný rok ho navštívili tanečníci takmer zo 70-tich krajín sveta.

 

2: Freestyle Session

Túto peckovú akciu zorganizoval B-Boy Cross One. Prvý ročník bol v roku 1997. Na začiatku sa tento battle organizoval iba v USA, ale časom sa to zmenilo a teraz sú predkolá takmer po celom svete.

3: Battle Of The Year

BOTY je sen asi každého B-Boya/B-Girl. Tento nemecký battle oslavuje neuveriteľné 25. výročie. Ak sa chce tanečník dostáť až do finále, musí prejsť ťažkou kvalifikáciou. Podujatie navštívi každý rok cca 12000 ľudí.

4: Radical Forze Jam

Ak náhodou budete dovolenkovať v Singapure, určite sa zastavte na tomto zaujímavom jame. Atmosféru 17. výročia si môžete vychutnať v tomto videjku.

5: The Notorious IBE

IBE je holandský hip-hop festival. Určite odporúčame ísť a zažiť na vlastnej koži. Veľkou výhodou tohto podujatia  je, že nemusíš absolvovať predkolá a do väčšiny battlov sa môže zapojiť každý.

6: Red Bull BC One

BC One je momentálne jedna z najpopulárnejších 1 VS 1  battlov na svete. BC One netreba špeciálne predstavovať, pretože vďaka dobrej propagácií ju okrem tanečníkov pozná aj laická verejnosť.

7: Yalta Summer Jam

Yalta Summer Jam je letný festival, ktorý ponúka množstvo battlov (footwork battle, kids battle, b-girl battle, power moves battle atď..) Okrem battlenia veľa workshopov, párty a samozrejme cyphers.

8: Silverback Open

Obrovské price money a hustí B-Boys a B-Girls, tak to je Silverback. Oplatí sa pozrieť záznam z celej akcie, ktorý má naozaj mimoriadny line up 🙂

9: UK Bboy Championschip

História UK Bboy Champ začala v roku 1996. Okrem break battlov sa tu každoročne stretávajú najlepší poppers a lockers z celého sveta.

10: R16

Okrem dlhodobej tradície má R16 aj zaujímavý systém hodnotenia (tzv. OUR System). Finále sa každoročne koná v Soule v Južnej Kórei.

Toto bolo naších top 10

Pre tých čo chcú mať prehľad o pripravovaných „break battles“ na celom svete, odporúčame túto vychytanú FB skpinku BBOY BATTLES.

Ak sa ti páčil tento príspevok budeme radi ak ho budeš zdieľať s ostatnými.

ŠKOLA BREAKU

TRÉNING ROBÍ KRÁĽOV!

top 10 breaking (break dance) battles