Footwork | Zulu Spin | Tutoriál Škola Breaku

Footwork-zuluspin-tutorial-skolabreaku

Footwork | Zulu Spin | Tutoriál Škola Breaku

Naš nový tutoriál je špeciálne určený pre začiatočníkov. Dnes sa zameriame na základný footworkový krok, ktorý sa volá Zulu Spin. Okrem toho si vysvetlíme, čo je footwork, ako v ňom „sedieť“ a taktiež ďalšie základné footwork kroky, ktoré by mal ovládať každý tanečník.

Čo je footwork?

Pri zrode vyzeral breaking úplne inak ako teraz. Technicky bol jednoduchší a kládol dôraz hlavne na štýl predvedenia a muzikalitu. V súčasnosti môžeme povedať, že jeho pohybový fond je veľmi široký, stále rastie a vyvíja sa. Breaking zvyčajne delíme na 4 skupiny: toprocks, footworks, freezes, power moves.

Vo WDSF breaking – súťažných pravidlách sa stretávame aj s delením na A = Top Rock, B = Down Rock (obsahuje: Drops, Footwork/Legwork, Spins, Power Moves, Transitions), C = Freezes.

Dnešný blog článok je venovaný footworku, a preto si vysvetlíme iba túto jednu časť breakingu.

Footwork je „horizontálna zložka“, skupina krokov, pri ktorých je telo na zemi opreté o ruky a nohy vykonávajú rôzne kroky, napríklad Kick Out, Hook, Shuffle, Six Step, Zulu Spin a mnoho iných.

Pre lepšie pochopenie sleduj video – breaking elements (footwork časť začína od 1:09 min.)

Ako sa naučiť footwork – Zulu Spin?

Pred tréningom sa poriadne zahrej / rozcvič. Presný postup nájdeš vo videu. Nezabudni, že vystretá noha je „kormidlo“, ktoré určuje smer otáčania.

Na začiatok odporúčame zvládnuť footwork basic kroky

Existuje veľké množstvo footwork krokov / konceptov. Na začiatok odporúčame zvládnuť basic kroky, ako napríklad Hook, Six Step atď…

Ako „sedieť“ vo footworku a naučiť sa Hook?

Ako sa naučiť Six Step?

Ako sa naučiť footwork – Six Step variácia

Pridajte sa k nám

Páči sa vám breaking (breakdance)? Teraz sa ho môžete naučiť aj vy! Vyberte si pobočku, dohodnite si bezplatný skúšobný tréning a pridajte sa k nám. Všetko potrebné nájdete tu – Škola Breaku.