Stojkový prechod | tutoriál Škola Breaku

Stojkový prechod | tutoriál Škola Breaku.png-náhlad

Stojkový prechod | tutoriál Škola Breaku

Stojka je super cvičenie, má fakt kopu výhod. Pre b-boys a b-girls je stojka nielen základným prvkom, ale skutočne povinnou jazdou, ktorú by mali ovládať perfektne. Vieš urobiť stojku na hlave a rukách? Ak áno, vyskúšaj ďalší level, stojkový prechod. Tak čo, ideš do toho?

Kde využijem stojkový prechod?

1. Tento prechod ti umožní skombinovať rôzne freezes (pozície, kde na chvíľu zastavíš pohyb), ale aj power moves (silové prvky), čo posunie tvoje tanečné skills na úplne novú úroveň.

2. Je to super cvičenie napríklad na posilnenie svalov a zlepšenie rovnováhy.

Ako mám postupovať?

1. Najskôr sa dôkladne rozcvič a zahrej.

2. Uisti sa, že ovládaš perfektnú stojku na hlave a rukách (vydržíš v stojke aspoň 30 sekúnd?).

3. Začni trénovať stojkový prechod – postup nájdeš vo videu.

Vo videu môžu stojky aj prechod vyzerať jednoducho, ale je za tým množstvo práce a tréningov. Naučiť sa stojku na rukách môže niekedy trvať aj rok, samozrejme, všetko je veľmi individuálne a závisí to od viacerých faktorov (fyzická kondícia, pravidelnosť tréningu, schopnosť učiť sa nové pohyby, atď.).

Neponáhľaj sa, buď trpezlivý/á. Dôležité je dodržiavať postup a nevzdávať sa, aj keď sa ti na začiatku nemusí dariť podľa predstáv. Každý malý pokrok je cenný a postupne ťa to dovedie k perfektnej stojke a prechodu.

Ako sa naučiť stojkový prechod?

Ako sa naučiť stojku na hlave?

Ako sa naučiť stojku na rukách?

PRIDAJ SA K NÁM

Páči sa ti breaking (breakdance)? Teraz sa ho môžeš naučiť aj ty! Vyber si pobočku, dohodni si bezplatný skúšobný tréning a pridaj sa k nám. Všetko potrebné nájdeš tu – Škola Breaku.