Hendikepovaní tanečníci

Hendikepovani-_-tanecnici_Nespi_Skola_Breaku_blog-1

Hendikepovaní tanečníci

Na Slovensku máme množstvo telesne postihnutých športovcov, ktorí našli práve vďaka športu novú životnú motiváciu. Málokto však vie, že existujú aj hendikepovaní „breakeri“. Napriek tomu, že to nie je ľahké, dosahujú špičkové výkony a môžu byť veľkým vzorom pre ostatných. Jedným z takých je aj b-boy Nespi.

Mám za sebou 23 operácii nôh

„Ahojte moje meno je Martin Nespešný, ale všetci ma volajú Nespi. Mám 34 rokov a tancujem od mojich 16 rokov. Narodil som sa s rázštepom chrbtice a so skrátenou achillovou pätou a ďalšími XY diagnózami. Mám za sebou 23 operácii nôh.

Od malička sa mi páčil tanec, ale myslel som si, že kvôli handicapu nebudem môcť tancovať, ale bol som vychovaný tak, aby som v živote robil to, čo ma baví. Vďaka tancu som zistil, že najlepšie je v živote byť sám sebou. Začal som trénovať a dostal som sa v živote vďaka tancu na také miesta, kam sa bežný človek nedostane a za to som vďačný.

Handicap mi ani výhody žiadne nedal, skôr som musel trénovať viac ako ostatní, zdraví. Ľudia, ktorí majú nejaký zdravotný handicap by sa nemali uzamknúť do seba, ale mali by s tým pracovať. Každý človek má právo na šťastný život.  Každý človek by mal robiť čo ho baví a hlavne by sa nemal nechať ovplyvňovať inými ľuďmi. Treba si ísť za svojimi snami a plniť si ich.“

Keď niekto skutočne niečo chce, vždy si nájde cestu

Keď niekto skutočne niečo chce, vždy si nájde cestu ako to docieliť. Ďalším skvelým príkladom je aj medzinárodná tanečná skupina ILL-ABILITIES. Tento hviezdny tím tvorí 8 hendikepovaných b-boys (Lazylegz, Samuka, Checho, Perninha, Krops, Redo, Kujo a Tommy Guns). Crew vznikla v roku 2007 a ich cieľom bolo súťažiť a ukázať svetu, že všetko je možné.

Na našich tréningoch tancujú deti aj so zdravotným obmedzením

Na našich tréningoch v Škole Breaku tancujú deti aj so zdravotným obmedzením. Každý prípad je však individuálny a preto ho treba skonzultovať s lekárom a trénerom. Páči sa ti breaking? Pridaj sa k nám. Všetko potrebné nájdeš tu Škola Breaku.