Čo sú GO DOWNS a prečo sú dôležité? (+ tutoriál)

Čo sú GO DOWNS a prečo sú dôležité (+ tutoriál)

Čo sú GO DOWNS a prečo sú dôležité? (+ tutoriál)

Medzi 4 základné breaking elementy zaraďujeme TOPROCK, FOOTWORK, FREEZE a POWER. Okrem spomínaných 4 základných skupín existujú aj ďalšie podskupiny, ktoré break-boys a break-girls využívajú. Reč je o „go down_och“. Čo sú GO DOWNS a prečo sú dôležité?

Sú to prechody zo stoja dolu na zem

Zjednodušene povedané sú to prechody z toprocku napríklad do footworku, čiže zo stoja dolu na zem. Na označenie týchto prechodov sa niekedy používa aj výraz DROPS.

Niekoľko príkladov základných go downs / drops: KNEE DROP, FRONT SWEEP, FULL SWEEP, CORKSCREW, atď…

Skúsení tanečníci poznajú dôležitosť go downov

Skúsení tanečníci poznajú dôležitosť go downov a nezabúdajú na ne. Ako pri ostatných break moves (pohyboch) aj tu je dôležitá rytmika, správna technika, flow (plynulosť), nápaditosť a široký arzenál, aby sa tanečník neopakoval.

Nauč sa základné go downs – tutoriál

Na začiatok môžeš vyskúšať základné go downs ako napríklad: FRONT SWEEP alebo CORKSCREW. Keď zvládneš základ, môžeš začať vymýšľať svoje vlastné variácie, alebo úplne nové prechody (pred tréningom sa vždy zahrej / rozcvič!).

Inšpiruj sa – go downs / drops

Pridaj sa k nám

Páči sa ti breaking („break dance“)? Teraz sa ho môžeš naučiť aj ty! Vyber si pobočku, dohodni si bezplatný skúšobný tréning a pridaj sa k nám. Všetko potrebné nájdeš tu – Škola Breaku.