Pomôcky pre b-boys a b-girls (chrániče, čiapka na točenie na hlave, mockneck)

Pomôcky pre b-boys a b-girls (chrániče, čiapka na točenie na hlave, mockneck)

Pomôcky pre b-boys a b-girls (chrániče, čiapka na točenie na hlave, mockneck)

Veľmi častá otázka začínajúcich b-boys / b-girls (ale aj ich rodičov ?) je, kde sa dajú kúpiť rôzne pomôcky na break ? Najväčší záujem je o chrániče na kolená, čiapky na točenie na hlave a mockneck. Vybrali sme niekoľko tipov, kde spomínané pomôcky pre b-boys a b-girls zoženiete.

Chrániče na kolená by sme poradili vyberať v klasických športových obchodoch. Výber je celkom široký, len si treba nájsť tie „pravé“ ? Existujú aj e-shopy, ktoré ponúkajú chrániče určené na tanec. Ich kvalitu nevieme posúdiť nakoľko sme ich osobne nevyskúšali ? Pri kúpe „kolenačiek“ si treba dať pozor na správnu veľkosť, aby netlačili, alebo nepadali počas tréningu.

Chrániče na kolená, klasický šport obchod

„Chrániče určené na tanec“

Kedysi neexitovali špeciálne čapice na točenie na hlave. B-boys a b-girls si ich vyrábali vlastnoručne ? stačila ľubovoľná čiapka na ktorú sa našila umelohmotná sieťka na hmyz ? Táto sieťka mala perfektné kĺzavé vlastnosti ? Čapica síce fungovala dobre, ale väčšinou nevyzerala esteticky ? V dnešnej dobe existuje viacero značiek, ktoré vyrábajú spincaps (čapice) presne na tento účel.

Kúpiť sa dá napríklad tu: Armory Classic Spincap – Black/Black Mesh

Mockneck je tenký „sveter“ vyrobený z polyesteru čo zaručuje super kĺzavosť pri trénovaní náročných prvkov ako napríklad otočka na chrbte (backspin), rôzne vrtuľníky (windmill) atď… Kúpiť sa dá napríklad tu: Serious Brand Mocknecks

Podobné vlastnosti majú aj teplákové bundy, ktoré sú vyrobené taktiež z polyesteru. Značiek je viacero, ako príklad uvádzame „klasiku“ > TEPLÁKOVÁ BUNDA SST