Pomôcky pre b-boys a b-girls (chrániče, čiapka na točenie na hlave, mockneck)

Pomôcky pre b-boys a b-girls (chrániče, čiapka na točenie na hlave, mockneck)

Dexter & Zuzka Blog

Veľmi častá otázka začínajúcich b-boys / b-girls (ale aj ich rodičov 😊) je, kde sa dajú kúpiť rôzne pomôcky na break 😊 Najväčší záujem je o chrániče na kolená, čiapky na točenie na hlave a mockneck. Vybrali sme niekoľko tipov, kde spomínané pomôcky pre b-boys a b-girls zoženiete.

Chrániče na kolená

Chrániče na kolená by sme poradili vyberať v klasických športových obchodoch. Výber je celkom široký, len si treba nájsť tie „pravé“ 😊 Existujú aj e-shopy, ktoré ponúkajú chrániče určené na tanec. Ich kvalitu nevieme posúdiť nakoľko sme ich osobne nevyskúšali 😊 Pri kúpe „kolenačiek“ si treba dať pozor na správnu veľkosť, aby netlačili, alebo nepadali počas tréningu.

Naše tipy:

Chrániče na kolená, klasický šport obchod

„Chrániče určené na tanec“

Čiapka na točenie na hlave

Kedysi neexitovali špeciálne čapice na točenie na hlave. B-boys a b-girls si ich vyrábali vlastnoručne 😊 stačila ľubovoľná čiapka na ktorú sa našila umelohmotná sieťka na hmyz 😊 Táto sieťka mala perfektné kĺzavé vlastnosti 😊 Čapica síce fungovala dobre, ale väčšinou nevyzerala esteticky 😊 V dnešnej dobe existuje viacero značiek, ktoré vyrábajú spincaps (čapice) presne na tento účel.

Kúpiť sa dá napríklad tu: Armory Classic Spincap – Black/Black Mesh

Mockneck

Mockneck je tenký „sveter“ vyrobený z polyesteru čo zaručuje super kĺzavosť pri trénovaní náročných prvkov ako napríklad otočka na chrbte (backspin), rôzne vrtuľníky (windmill) atď… Kúpiť sa dá napríklad tu: Serious Brand Mocknecks

Podobné vlastnosti majú aj teplákové bundy, ktoré sú vyrobené taktiež z polyesteru. Značiek je viacero, ako príklad uvádzame „klasiku“ > TEPLÁKOVÁ BUNDA SST