Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 2. časť (hudba, podlaha, priestor)

break boys a break girls tipy

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 2. časť (hudba, podlaha, priestor)

Pripravili sme ďalšie tréningové tipy určené pre začinajúcich b-boys a b-girls. Dnes sa budeme venovať hlavne hudbe, podlahe a priestoru.

Experimentuj s hudbou

Priprav si pestrý hudobný playlist. „Neškatuľkuj“ sa iba na break beat! Vyskúšaj všetky tempá, rytmy, hudobné žánre. Experimentovanie s hudbou výrazne zlepší tvoje tanečné skills. Music is the key!

Trénuj na rôznych povrchoch

Každý skúsený b-boy a b-girl vie, že podlahy na vystúpeniach a break battles nie su vždy dokonalé. Preto sa nerozmaznávaj kvalitnou podlahou a radšej ju pravidelne obmieňaj a trénuj na rôznych povrchoch (linoleum, parkety, betón, atď…). Ťažko na cvičisku, ľahko na javisku.

Pracuj na priestorovej zručnosti

Častým začiatočníckym problémom je, že sa pri tanci „prilepia“ na stred pódia a celé demo odtancujú na jednom mieste (môže to pôsobiť nedynamicky, monotónne). Ďalším príkladom, kde sa oplatí vedieť sa orientovať v priestore sú napríklad tanečné cyphers (kruhy), ktoré sú často veľmi malé a nepripravení b-boys a b-girls nedokážu zatancovať v takomto stiesnenom priestore takmer nič.

Preto nezabúdaj pri tréningu na túto dôležitú zručnosť a venuj jej dostatok pozornosti. Začať môžeš úplne jednoduchými cvičeniami (posúvanie dopredu a dozadu napríklad v toprocku), postupom času prirodzene pridáš na obtiažnosti a ani sa nenazdáš a bude tvoj tanečný skill opäť o level vyššie. 

break boys a break girls

Chceš si vyskúšať tréning v Škole Breaku? Dohodni si bezplatnú skúšobnú lekciu ? Info nájdeš tu break dance lekcie.