Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť (tréning plán, analýza tréningu, atď…)

Dexter & Zuzka Blog

Existuje veľa spôsobov ako skvalitniť tréningový proces a zlepšovať sa rýchlejšie. Ako? Sleduj 1. časť tréningových tipov pre začiatočníkov 😊. 

Kvalitný plán je kľúčom k úspechu

Veľmi často sa stretávame s tým, že tanečníci chodia na tréningy nepripravení (nemajú tréningový plán, nevedia čo budú trénovať, atď…). V praxi to vyzerá napríklad tak, že 5 min. sa venujú točeniu na hlave a o chvíľku už skúšajú niečo úplne iné 😊

Takéto „chaotické trénovanie“ väčšinou nevedie k pozitívnym výsledkom. Aj keď si tanečník „roztrénuje“ veľa prvkov, v skutočnosti nedoťahuje veci dokonca a tým pádom nenapreduje. Preto náš prvý tip znie — kvalitný plán je kľúčom k úspechu a preto na to mysli ešte pred tréningom! 😊

Natáčaj si svoje tréningy a analyzuj ich

Náš ďalší tip je úplne jednoduchý a pritom extrémne účinný 😊. Natáčaj si svoje tréningy a analyzuj ich. Natočiť si tréning nevyžaduje nič zložité, postačí mobilný telefón a akýkoľvek lacný statív 😊.

Podstatné je tréningový záznam rozanalyzovať 😊. Ktoré moves (prvky / pohyby) vyzerajú dobre? Čo sa oplatí trénovať? Čo treba vylepšiť? Atď… Pri sledovaní vlastných videií rýchlejšie pochopíš množstvo dôležitých vecí, ktoré urýchlia tvoje napredovanie 😊.

Zabúdanie je prirodzené, preto odporúčame zaznamenávať

Je veľmi pravdepodobné, že postupom času začne narastať tvoj tanečný arzenál (prvky, kroky, sety, atď…), a ty budeš zabúdať na množstvo moves, ktoré si poctivo vydrel, alebo vymyslel 😊. Všetko čo si tvrdo odmakal sa ti môže neskôr hodiť a preto si myslíme, že je škoda „zahodiť“ akýkoľvek move 😊

Ľudská pamäť nefunguje na 100% a zabúdanie je prirodzené, preto odporúčame zaznamenávať 😊 Či už to bude vo video forme, alebo poznámky napríklad v mobile (napr. Evernote), na tom nezáleží. Dôležité je aby si sa v tom vyznal ty 😊.

Dúfame, že ti tréningové tipy pre b-boys a b-girls pomôžu a obohatia aj tvoj tréning 😊 Držíme palce!

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť (tréning plán, analýza tréningu, atď...)

Chceš si vyskúšať tréning v Škole Breaku? Dohodni si bezplatnú skúšobnú lekciu v Dúbravke, alebo v Petržalke 😊 Info nájdeš tu break dance lekcie.