Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť (tréning plán, analýza tréningu, atď…)

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť (tréning plán, analýza tréningu, atď…)

Existuje veľa spôsobov ako skvalitniť tréningový proces a zlepšovať sa rýchlejšie. Ako? Sleduj 1. časť tréningových tipov pre začiatočníkov. 

Veľmi často sa stretávame s tým, že tanečníci chodia na tréningy nepripravení (nemajú tréningový plán, nevedia čo budú trénovať, atď…). V praxi to vyzerá napríklad tak, že 5 min. sa venujú točeniu na hlave a o chvíľku už skúšajú niečo úplne iné.

Takéto „chaotické trénovanie“ väčšinou nevedie k pozitívnym výsledkom. Aj keď si tanečník „roztrénuje“ veľa prvkov, v skutočnosti nedoťahuje veci dokonca a tým pádom nenapreduje. Preto náš prvý tip znie — kvalitný plán je kľúčom k úspechu a preto na to mysli ešte pred tréningom!

Náš ďalší tip je úplne jednoduchý a pritom extrémne účinný. Natáčaj si svoje tréningy a analyzuj ich. Natočiť si tréning nevyžaduje nič zložité, postačí mobilný telefón a akýkoľvek lacný statív.

Podstatné je tréningový záznam rozanalyzovať. Ktoré moves (prvky / pohyby) vyzerajú dobre? Čo sa oplatí trénovať? Čo treba vylepšiť? Atď… Pri sledovaní vlastných videií rýchlejšie pochopíš množstvo dôležitých vecí, ktoré urýchlia tvoje napredovanie.

Je veľmi pravdepodobné, že postupom času začne narastať tvoj tanečný arzenál (prvky, kroky, sety, atď…), a ty budeš zabúdať na množstvo moves, ktoré si poctivo vydrel, alebo vymyslel. Všetko čo si tvrdo odmakal sa ti môže neskôr hodiť a preto si myslíme, že je škoda „zahodiť“ akýkoľvek move.

Ľudská pamäť nefunguje na 100% a zabúdanie je prirodzené, preto odporúčame zaznamenávať. Či už to bude vo video forme, alebo poznámky napríklad v mobile (napr. Evernote), na tom nezáleží. Dôležité je aby si sa v tom vyznal ty.

Dúfame, že ti tréningové tipy pre b-boys a b-girls pomôžu a obohatia aj tvoj tréning. Držíme palce!

Tréningové tipy pre b-boys a b-girls – 1. časť (tréning plán, analýza tréningu, atď...)

Chceš si vyskúšať tréning v Škole Breaku? Dohodni si bezplatnú skúšobnú lekciu v Dúbravke, alebo v Petržalke ? Info nájdeš tu break dance lekcie.