Ako sa naučiť Headspin (točenie na hlave) | Škola Breaku tutoriál

Ako sa naučiť Headspin (točenie na hlave) Škola Breaku tutoriál

Ako sa naučiť Headspin (točenie na hlave) | Škola Breaku tutoriál

Pripravili sme si pre teba prvý video tutoriál ?. Točenie na hlave je jeden z našich najobľúbenejších prvkov a preto začíname práve s ním ?. Pred tréningom headspinu si pozri video návod a taktiež si pozorne prečítaj aj ďalšie upozornenia, ktoré sme pridali do tohto článku ?.

ČIAPKA NA TOČENIE NA HLAVE – ak to myslíš s tréningom headspinu vážne, určite budeš potrebovať špeciálnu čiapku, ktorá je na to určená. Preto ako prvé odporúčame, aby si si ju zaobstaral. Objednať si ju môžeš napríklad na tejto stránke > spincaps.

ROZCVIČKA – zahrej si celé telo (hlavne krčnú chrbticu). „Zahrievačka“ vo videjku je len ilustračná (dĺžku a výber zahrievacích cvičení si uprav podľa svojich požiadaviek).

STOJKA NA HLAVE – najprv sa nauč perfektnú stojku na hlave! Bez kvalitnej stojky to nebude fungovať ? a preto venuj druhému kroku toľko času, koľko bude potrebné. Stojku trénuj na vrchnej časti hlavy, nikdy nie na čele! (Zdôrazňujeme tento bod, pretože je to častá začiatočnícka chyba).

TOČENIE S RUKAMI – keď zvládneš stojku na hlave, môžeš prejsť k roztáčaniu s rukami (postup nájdeš vo videjku).

TOČENIE BEZ RÚK – keď zvládneš aj predošlí krok, prejdi na točenie bez rúk (postup nájdeš vo videjku) ?.

Poriadne sa rozcvič!

Neponáhľaj sa! Nepreskakuj jednotlivé kroky! Na nový pohyb si musí zvyknúť celé telo (hlavne hlava a krčná chrbtica).

Zaobstaraj si kvalitnú čiapku na točenie (odporúčame čiapku upevniť napríklad gumičkou, aby ti počas točenia „netancovala“ na hlave).

Taktiež si treba uvedomiť, že točenie na hlave ti môže spôsobiť „headspin plešinku“ (väšinou sa pri tréningu vyderie niekoľko cm vlasov a preto na to upozorňujeme! Čiastočne tomu môže zabrániť prilba, ale nie je to zaručené).

Buť trpezlivý, postupuj podľa návodu a určite sa to naučíš aj ty ?. Držíme palce. Tréning Robí Kráľov!

Vyskúšaj naše tréningy v Dúbravke alebo v Petržalke ?. Skúšobný tréning je zadarmo.